Analýza návštěvnosti

Google analytics

Služba Google Analytics poskytuje informace o tom, jak lidé nacházejí váš web, jak jej využívají a jak můžete zvýšit uživatelský dojem návštěvníků. Pomocí těchto údajů můžete zlepšit návratnost investice do svého webu, zvýšit počet konverzí a vydělat na webových stránkách více peněz.

Každý web, který spravujeme, obsahuje měřicí kód Google Analytics pro sledování návštěvnosti webových stránek. Mezi základní metriky návštěvnosti patří počet denně přijímaných návštěvníků, nejnavštěvovanější stránky, průměrná doba návštěvy webu a četnost návratů návštěvníků, průměrná míra konverzí.

Tyto analýzy jsou však užitečné jen tehdy, pokud je možné z nich vyčíst ukazatele, které napovídají samotnému majiteli stránek nebo SEO specialistovi, co je na webu třeba nastavit a upravit tak, aby příchozí zákazník byl ovlivněn obsahem webu a směřoval k cíli, který je mu zde připraven.

Vyhodnocení těchto statistik v rámci SEO servisu realizujeme na základě dohody zákazníka a našeho SEO specialisty, pokud zákazník o tuto službu poradenství a marketingové strategie projeví zájem.